TJ Vysoké nad Jizerou - Sport Future Studenec 1:1

Okresní soutěž muži – sobota 9. 4. 2016, 9:30 hodin

TJ Vysoké: Berka - Havelka (67' Šimek), Šikola, Večerník (C), Pastorek – Štěpánek, Tryzna, Holeček (77' Seidl), Havel (67' Nesvadba),– Saska, Pelcman (46' Ševčík)

SF Studenec: Menc - Volech, Fajman, Hanuš, Rejchrt - Vacovský, Lukeš, Petružálek, Rychlovský - Votoček, Mečíř,

Branky: 23' Petružálek, 32' Havel

Rozhodčí: Janda – Přikryl, Pecina

Karty: ŽK 2:2, ČK 0:0

Průběh utkání:

V prvním jarním kole okresní soutěže se proti vysockému týmu postavili hráči Sport Future Studenec. Kvůli stavu domácího trávníku však bylo rozhodnuto, odehrát úvodní kolo na umělé trávě v Lomnici. Vysočtí dali hned od samého začátku najevo snahu, vkročit do druhé poloviny sezóny úspěšně a potvrdit vedoucí příčku v tabulce. Proto se hra soustřeďovala spíše na soupeřovu polovinu. Ten trpělivě čekal na jakoukoliv příležitost k rychlým protiútokům, čímž mnohdy zaměstnával naše obránce. Na Vysockých nicméně byla jasně patrná nesehranost po zimní přestávce a pro některé hráče až příliš dlouhý „zimní spánek“, takže většina slibně se vyvíjejících šanci předčasně končila vlivem častých nepřesností. To potvrdil i náš zatím nejlepší střelec v této sezóně Saska, který po přihrávce ze strany nedokázal trefit odkrytou bránu a jeho střela mířila vysoko nad. Studenou sprchou byla pro náš tým situace z 23. minuty, kdy byl v pokutovém území nedovoleně zastaven hostující útočník a nutně tak následoval pokutový kop, se kterým si poradil Petružálek – 0:1.

Hráči Vysokého i nadále pokračovali v aktivní hře a ta přinesla své plody o necelých deset minut později. Odkrytého prostoru na levé straně hřiště využil Havel, který se rychlým náběhem dostal až před hostujícího brankáře a zařídil vysockým vyrovnání – 1:1. Vše nasvědčovalo tomu, že se domácí nadechnou k otočení stavu utkání, nicméně hráči Sport Future Studenec se nadále pouštěli na zteč vysocké branky, kdy před koncem prvního poločasu dokonce musel vysocký brankář hasit velkou šanci hostujícího útočníka. Jeho snahu o lob však dokázal Berka vytěsnit alespoň na břevno.

Druhá půle se nesla v duchu té první přinejmenším co do počtu nepřesností na obou stranách. Vysočtí polevili v aktivitě, což soupeři dovolovalo častěji pronikat na polovinu domácích. Šancí se však urodilo v druhém poločase jen po skrovnu. Z těch však mohli oba týmy rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Nejprve střídající Ševčík na straně Vysokého drze využil zaváhání studeneckých obránců, ale tváří v tvář gólmanovi hostí neuspěl. Situace se zrcadlově obrátila na druhé straně, kdy těsně před závěrečným hvizdem usměrnil svou střelu útočník SF Studenec pouze do brankáře Berky.

Utkání skončilo spravedlivou remízou. Zklamanější však jistě bude vedoucí tým tabulky, pro něhož znamená výsledek především ztrátu dvou bodů.