TJ Vysoké nad Jizerou - Slavoj Kořenov 4:2 (1:1)

Za krásného slunečného počasí sehrál výběr Vysokého další přípravné utkání, tentokrát proti týmu Kořenova, který také hraje OP, ale v okrese Jablonec nad Nisou.

Po vysoké prohře 1:4 proti Bozkovu chtěl výběr pod vedením Miroslava Manharta tentokrát vyhrát. Což se i díky výsledkům z předchozích přípravných utkání proti Kořenovu dalo očekávat. Utkání řízené čistým amatérem, fotbalem téměř nepolíbeným, začalo v poměrně klidném tempu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou bez větších šancí ke vstřelení branky na obou stranách. S přibývajícím časem se naši hráči dostávali stále častěji do zakončení, ale bez většího úspěchu. Své šance nedokázali v branku přetavit Čermák, Holeček ani Martin Šikola. Jako první se ujala až střela Jirky Čermáka, který dokázal zužitkovat přesnou nahrávku Sasky 1:0. Ovšem naše radost z vedoucí branky netrvala dlouho, zhruba ve 20. minutě první půle zahrával soupeř rohový kop, který dokázala naše obranná řada odvrátit. Bohužel míč se dostal pouze ke střednímu záložníkovi Kořenova a ten se z hranice velkého vápna nemýlil – 1:1. V 25. minutě musel ze hry odstoupit náš levý obránce Jan Kašťák, když si při odkopu zvrtnul kotník. Pár minut po něm se zranil ještě Nikola Holeček, který si v souboji o míč poranil kolenní vazy.

Do druhé půle vstoupili aktivněji opět naši hráči, ale naše snažení dlouho neneslo kýžené ovoce. Jako prvnímu se podařilo naše střelecké trápení prolomit Saskovi – 2:1. Jeho branka probudila k životu i našeho soupeře, který se několika výpady do našeho obranného území pokoušel korigovat výsledek. Díky pozorné hře obrany se však do žádné „vyložené“ šance nedostali. Dalším skórujícím hráčem v našich barvách byl Míra Manhart, který svojí „nekompromisní a velmi tvrdou“ střelou překvapil nejen brankáře Kořenova, ale i všechny přihlížející – 3:1. Po této brance se podařilo našemu soupeři snížit rozdíl skóre na jedinou branku, i když jejich gól byl více než diskutabilní. Bohužel utkání řídil pouze „hlavní rozhodčí“ v podání ryzího amatéra, který se sice během hry nedopustil žádné větší chyby, ale tento gól rozhodně neměl být uznán, protože k jeho dosažení přispěl hráč Kořenova, který byl v ten moment ve více než jasném offsidu – 3:2. Kdo by čekal dramatický závěr tohoto utkání, tak ten by byl zklamán. Vedení našeho týmu pojistil svou druhou brankou Jirka Čermák – 4:2. A jelikož náš soupeř už do konce utkání nejevil přílišnou aktivitu, tak se tempu hry přizpůsobil i náš výběr a utkání se dohrálo ve více než volném tempu. Za zmínku snad stojí už jen pokus posledního střídajícího hráče na naší straně Michala Pánka. Ten se objevil zcela sám u šestnáctky soupeře, ale místo střely volil přihrávku, která však nenašla žádného adresáta.

Sestava: Kobr P. – Seidl, Večerník, Šikola J., Kašťák (25. Preissler T.) – Saska (79. Pánek), Manahrt, Šikola M., Ďoubalík J. – Čermák, Holeček (35. Tryzna F.)