Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Vánoční turnaj 2013

Stejně jako v minulých letech, tak i tentokráte se mezi vánočními svátky uskutečnil turnaj v sálové kopané, který pořádají členové TJ Vysoké nad Jizerou. Vzhledem k víkendovým závodům v klasickém lyžování byl klasický termín turnaje 28.12. posunut na 27.12., což přinášelo drobné problémy ohledně příprav, ale i tak se podařilo zajistit vše potřebné ještě před samotným začátkem turnaje.
K prezentaci se tentokráte dostavilo pouze 9 týmů, tedy o dva méně než v předešlém ročníku. Díky lichému počtu byly týmy rozděleny do tří základních skupin a z nich postoupilo 8 týmů do čvrtfinálových skupin a odtud již pouze 4 nejlepší do bojů o příčky nejvyšší.
 
Základní skupiny:
Nyní však rychle k samotnému průběhu turnaje. V základní skupině A se proti sobě postavili loňští vítězové Gladiátoři, Atletico Balboa a Blesk & spol. Ve skupině B to byli Patriciové, Práce všeho druhu a Bílí psi. Skupinu C opanovala Brazuka, Fugasové a Dědci.
Skupinu A vyhráli favorizovaní Gladiátoři, ale o největší překvapení v této skupině se postaral tým Atletico Balboa, což byl tým vedený kapitánem Josefem Kučerou ml. V předchozích ročnících byl tento tým spíše do počtu, ale letos pořádně potrápil tým tvořený hráči vysockého A-týmu a nadělil jim celkem 7 branek. Díky této výhře obsadil druhé místo v tabulce a před losem čtvrtfinálových skupin jim patřilo celkové 4. místo.
Skupinu B celkem s přehledem vyhráli Patriciové (loni druzí, ale pod jiným jménem) a do čvrtfinále je ještě doprovodili Bílí psi. Bohužel tým, vedený Martinem Lukešem, s velmi trefným názvem Práce všeho druhu se do vyřazovacích bojů nedostal.
Skupina C patřila tradičním účatníkům, vysocká stará garda postoupila společně s týmem Brazuka (loni Jackdaws) a skupinu vyhráli Fugasové.
 
Skupina A:
Název týmu Skóre Body Pořadí
Gladiátoři 6:1 6 1.
Atletico Balboa 8:9 3 2.
Blesk & spol 5:9 0 3.
 
Skupina B:
Název týmu Skóre Body Pořadí
Patriciové 7:3 6 1.
Práce všeho druhu 2:6 0 3.
Bílí psi 4:4 3 2.
 
Skupina C:
Název týmu Skóre Body Pořadí
Brazuka 7:6 3 2.
Fugasové 5:3 6 1.
Dědci 4:7 0 3.
 
Čtvrtfinálové skupiny:
Skupinu A velmi rychle ovládli Patriciové, kteří sice hráli pouze ve třech hráčích, ale jejich hra převyšovala další účastníky. Druhé místo v této skupině pro sebe urval tým Brazuka.
Na nepostupových příčkách se umístil Blesk & spol, který v posledním zápase udolal hráče Jablonce na Jizerou, na které zbylo poslední místo v této skupině.
 
Ve druhé skupině byl průběh také celkem jednoznačný. Loňští vítězové Gladiátoři obsadili opět první místo ve skupině a zajistili si tak postup do semifinále, kam je doprovdili Dědci. Nepostupová místa zbyla na Bílé psi na vysocká lvíčata Atletico Balboa.
 
Skupina A:
Název týmu Skóre Body Pořadí
Patriciové 14:1 9 1.
Fugasové 2:16 0 4.
Brazuka 10:8 6 2.
Blesk & spol 9:10 3 3.
 

Skupina B:

Název týmu Skóre Body Pořadí
Gladiátoři 16:2 9 1.
Atletico Balboa 6:14 0 4
Bílí psi 7:13 3 3.
Dědci 6:6 6 2.

Boje o medaile:

Do prvního semifinálového boje se proti sobě postavili Gladiátoři a Brazuka. První jmenovaní tento zápas také celkem jednoduše vyhráli 3:0 a zajistili si tak postup do boje o nejvyšší příčky.

Druhé semifinálové utkání proti sobě svedlo vysokcé internacionály a tým Patriciové. I když se vysočtí snažili, seč jim síly stačily, tak na tohoto soupeře neměli a podlehli velmi snadno 5:1.

V boji o třetí místo utrpěli vysočtí další prohru, tentokráte 3:1 proti týmu Brazuka a tím pádem skončili na neoblíbeném čtvrtém místě.

Ve finále proti sobě stály opět stejné týmy jako v loňském ročníku, ale tentokráte si prohodily místa na pomyslném stupni vítězů. Poměrem 3:1 vyhráli Patriciové a na Gladiátory zbyla pouze druhá příčka.

Celkové výsledky:

  1. Patriciové
  2. Gladiátoři
  3. Brazuka
  4. Dědci
  5. Blesk & spol
  6. Bílí psi
  7. Atletico Balboa
  8. Fugasové
  9. Práce všeho druhu

Ještě pár slov závěrem, všem týmům děkujeme za účast a předvednou hru. Dále se sluší poděkovat všem, kteří se na organizaci, ať přímo či nepřímo, podíleli. A co říci závěrem, v novém roce 2014 hodně zdraví, štěstí a sportovních úspěchů a o vánočních svátcích při dalším turnaji v sálové kopáné se budeme těšit na shledanou.

 Za TJ Vysoké nad Jizerou
-JV-